Jak obstawiać mecze piłki nożnej?

Obstawianie zakładów wzajemnych jest popularną formą rozrywki wielu graczy stacjonarnych i online, którzy obstawianie traktują m.in. jako hobby. W środowisku bukmacherskim znajduje się również grono klientów, którzy typowanie traktują jako główne źródło dochodu, dlatego ich gra oparta jest na opracowanej strategii przy określonym kapitale. Zazwyczaj gracz na początku swojej przygody z zakładami bukmacherskimi, nie skupia się na szczegółowej analizie typowanych wyników, opierając się głównie na swoim przeczuciu. Zaawansowani gracze potwierdzają, że uzyskiwanie stałych wygranych od bukmachera, musi być poparte konsekwentną i strategiczną grą, ugruntowaną ciągłą analizą obszaru, z którego typujemy zdarzenia, tj. dyscypliny sportowej, wydarzenia społecznego, polityki czy wydarzenia kulturalnego. Ponadto gracz musi wiedzieć jaką ma możliwość typowania w ofercie bukmacherskiej. Jak obstawiać? To pytanie, na które powinien sobie odpowiedzieć każdy typer już na początku korzystania z oferty zakładów bukmacherskich.

jak obstawiać piłkę nożną
Jak obstawiać mecze piłki nożnej w zakładach sportowych

Jak obstawiać piłkę nożną?

Piłka nożna należy do najpopularniejszych dyscyplin sportowych dostępnych w ofertach zakładów bukmacherskich. Gracze chętnie obstawiają zdarzenia z piłki nożnej, ze względu na różnorodność oferty oraz największą dostępność wydarzeń do typowania. Bukmacherzy najczęściej oferują promocje i bonusy związane z najważniejszymi wydarzeniami piłkarskimi, co również skupia uwagę graczy. Według statystyk największe wygrane, jakie odnotowano w zakładach bukmacherskich, zdobywane były właśnie poprzez obstawianie wydarzeń piłkarskich. W Polsce zakłady bukmacherskie rownież stawiają na piłkę nożna i oferują graczom najbogatszą ofertę zakładów właśnie z tej dyscypliny.

Kupon pojedynczy

Zakład pojedynczy tzw. singiel należy do najpopularniejszych form obstawiania. Gracz typuje wynik jednego spotkania, a następnie wnosi określoną stawkę za kupon. Najczęściej typerzy stosują kupon pojedynczy w przypadku obstawiania za dużą stawkę. Szansa na wygraną jest zdecydowanie większa, niż w przypadku zakładu wielokrotnego, dlatego wielu graczy podejmuje ryzyko gry za duże kwoty. Warto zaznaczyć, że aby ryzyko się opłaciło, kurs wydarzenia powinien umożliwić wygraną na poziomie przynajmniej 100% wniesionej kwoty po odliczeniu podatku od wygranej.

Kupon pojedynczy uznawany jest za jeden z bardziej ryzykownych, ponieważ chcąc uzyskać wygraną adekwatną do podjętego ryzyka, należy obstawiać mecze o wysokich kursach, tzn. minimum 2,2 i wyżej. Zakłady bukmacherskie często wprowadzają ograniczenia w typowaniu pojedynczych zdarzeń lub w wysokości stawki.

sts bonus bez wpłaty własnej za darmo
Darmowy bonus 29 PLN za rejestrację bez wpłaty. Kod promocyjny BETONLINE

Kupon akumulacyjny (wielokrotny)

Kupon akumulacyjny należy obok kuponów pojedynczych do najczęściej zawieranych zakładów wzajemnych w ofertach bukmacherów. W przypadku kuponów wielokrotnych gracz typuje wiele zdarzeń na jednym kuponie. Rodzaj zakładu nie ma znaczenia, dlatego w kuponie można jednocześnie umieszczać różne wydarzenia, m.in. która drużyna zdobędzie więcej rzutów rożnych w meczu, zwycięzcę meczu, remis lub czy w meczu padnie rzut karny. Bukmacherzy jak STS czy Betfan często nie pozwalają łączyć wydarzeń z jednego meczu, dlatego każdy typ gracza powinny dotyczyć innego meczu. Zaletą kuponu akumulacyjnego jest możliwość uzyskania wysokiej wygranej przy niewielkiej stawce. Wynika to z mnożnika kursów oraz wniesionej stawki. Według statystyk kupony wielokrotne znajdują się na ostatnim miejscu w skuteczności zawieranych zakładów wzajemnych, co wynika ze zwiększającego się ryzyka, wraz ze wzrostem ilości zdarzeń w kuponie.

Kupon blokowy i rozpisowy

Zakłady bukmacherskie wprowadziły kupony blokowe i rozpisowe, celem uatrakcyjnienia gry swoich klientów. Gracz ma do wyboru kilka kombinacji zakładu rozpisowego. Do najpopularniejszych metod rozpisowych należy 2 z 4. Kombinacja ta polega na wytypowaniu wyników 4 zdarzeń piłkarskich. Każde z typów oznaczane jest literą A, B, C i D. W ten sposób powstaje zestawienie 6 pojedynczych kuponów. Im więcej wyników meczów gracz trafi, tym większa będzie jego wygrana. Żeby uzyskać minimalną wygraną, gracz musi poprawnie wytypować wyniki co najmniej 2 zdarzeń. Stosując tę metodę, gracze zazwyczaj typują wydarzenia o wyższych stawkach kursowych, co nawet w przypadku trafienia 2 z 4 meczów daje wysoką nagrodę w stosunku do wniesionego wkładu. Zaletą kuponu rozpisowego jest możliwość uzyskania nagrody nawet w przypadku błędnie wytypowanych wyników meczów.

legalny bukmacher betclic polska 2020
Legalny bukmacher Betclic – Kod promocyjny na bonus cashback

Kupon blokowy jest rozszerzoną modyfikacją kuponu rozpisowego. Gracz typuje wiele meczów, które umieszcza w blokach według własnego uznania. Taka metoda zestawiania kuponów sprawia, że w blokach powstają zarówno kupony z pojedynczymi meczami, jak i podkupony zawierające kilka zdarzeń piłkarskich. Kupon blokowy jest częściej wybierany przez graczy niż kupon rozpisowy. Zaletą gry blokowej jest indywidualne zestawienie bloków przez gracza. Bukmacher nie ogranicza kuponów blokowych pod względem kursów na poszczególne mecze, jak i na kurs całkowity, dlatego gracz może uzyskać wysokie wygrane.

Promocje i bonusy piłkarskie

Zakłady bukmacherskie promując swoją ofertę, najczęściej udostępniają atrakcyjne kursy oraz promocje i bonusy na wydarzenia piłkarskie. Duża popularność piłki nożnej sprawia, że cieszy się ona największym zainteresowaniem graczy stacjonarnych i online. Mecze piłkarskie często występują w ofercie dnia bukmachera, który promuje najważniejsze wydarzenia ze świata piłki nożnej, promując je najwyższymi kursami w ofercie, np.: mecz Real Madryt – FC Barcelona, kursy: 1 – 3,2, X – 4,4, 2 – 3,4. W takich ofertach gracz może zawrzeć kupon pojedynczy, wnosząc wysoką stawkę lub ująć wysoki kurs w kuponie wielokrotnym. Zakłady bukmacherskie oferują również promocje na najważniejsze imprezy piłkarskie. Za wytypowanie zwycięzcy np.: Ligi Mistrzów przed rozpoczęciem turnieju, gracz może uzyskać poza wygraną dodatkowe bonusy.

Wybór metody gry w zakładach bukmacherskich to indywidualna decyzja każdego gracza, dostosowana do jego potrzeb. Gracze nastawieni na zabawę, którzy nie poświęcają wiele czasu na analizę meczów piłkarskich, powinni zdecydować się na kupony blokowe lub rozpisowe, które mogą się szybciej sprawdzić w typowaniu na tzw. wyczucie, niż w kuponach pojedynczych lub wielokrotnych.

0 / 5. Ocen: 0

Bukmacherzy online

Nowa oferta powitalna w STS – jakie bonusy na start?

Nowa oferta dla Klientów firmy bukmacherskiej STS robi spore wrażenie. Ostatnio myślałeś zaś o tym, by zdecydować się na ten podmiot? Teraz tym bardziej...

Aplikacja mobilna eTOTO – podstawowe funkcje, instalacja i użytkowanie

W dzisiejszych czasach jak najbardziej naturalne jest to, że polscy bukmacherzy swoje usługi świadczą nie tylko za pośrednictwem swoich głównych serwisów internetowych, ale i...

Jakie ligi piłkarskie znajdziemy w ofercie bukmachera Betfan?

Często włączasz telewizor, aby oglądać spotkania piłkarskie? Nie ukrywasz, że jesteś wielkim fanem futbolu? W firmie bukmacherskiej Betfan możesz zaś swobodnie obstawiać rozmaite rozgrywki...

Czy Polska wyjdzie z grupy na mundialu w Katarze? Bukmacherzy obstawiają!

A może warto spróbować obstawić u bukmachera to, jak zaprezentują się kadrowicze Czesława Michniewicza w Katarze? Na pewno będziesz oglądał mundial, który odbędzie się...