Pozwól sobie na nudę – to nie jest takie proste jak myślisz!

Nudzić się i pozwolić sobie na nudę to bardzo często błogosławiony stan – daje odpocząć głowie i duszy. Jednak teraz powstrzymywanie się od wychodzenia z domu zmusza nas do zamknięcia się i nauczenia zajmowania się sobą samemu. Sprawdź nasze wskazówki i pomysły na codzienny relaks z dziećmi lub bez nich. Poświęć trochę wolnego czasu dla siebie i zagraj w popularne gry tutaj.

Czy nuda jest zła? Dlaczego uważa się, że nuda jest problemem?

Wiele osób uważa, że ​​z nudą trzeba walczyć, że to jest problem, bo bezczynność jest dla „przegranych”. Dlatego nuda jest raczej źle widziana, ponieważ w dzisiejszych czasach nieustannie odczuwamy presję, aby mądrze wykorzystywać swój czas. Konieczność ciągłej aktywności, ciągłe posiadanie czegoś do zrobienia jest jednym z powodów, dla których nasze społeczeństwo jest zestresowane. Jednak od czasu lockdownu wszystko się zmieniło. Musimy zostać w domu i na nowo nauczyć się organizować swój wolny czas i wymyślać pomysły na nudę.

Nuda to „pożywienie” dla mózgu

Jednak nuda może być dobrą rzeczą, a wielu psychiatrów uważa ją obecnie za „pożywienie” dla mózgu i duszy. Nic nie może mieć bardzo relaksujące efekty i pomóc zwolnić — nie planuj niczego, po prostu podążaj za swoimi potrzebami, pragnieniami i rób, co chcesz w danej chwili. Czy to leniuchowanie na kanapie, czy spędzanie całego dnia w ogrodzie – po prostu rób, co chcesz. Ciche obserwowanie nieba pozwala umysłowi zrobić miejsce na nowe rzeczy! Takie doświadczenia są ważne. Dzięki zmianom w życiu codziennym dorośli mogą odzyskać tę dziecięcą umiejętność.

Obserwuj, co robią Twoje dzieci, gdy się nudzą

Obserwując dzieci, zdajemy sobie sprawę, że mają naturalny związek z faktem, że nic nie robią. Dzieci uwielbiają się nudzić, ale tracą ten nawyk, gdy rodzice nieustannie popychają je do aktywności i nadmiernie zajmują czas niezliczonymi hobby. Chcąc nie chcąc, dzieci mają teraz więcej czasu bez zaplanowanych zajęć. Nuda prawdopodobnie nadejdzie w ciągu najbliższych kilku tygodni. Ze względu na wyjątkową sytuację, w której żyjemy, trudniej będzie z niej wyjść i znosić ją przez dłuższy czas.

Mniej zajęć dla większej kreatywności

Posiadanie zróżnicowanego programu przez cały czas sprawia, że ​​dzieci są nadwrażliwe na nudę. Z biegiem czasu nie wiedzą, co robić i nadal chcą być czymś zajęte. W rzeczywistości my, dorośli, powinniśmy zdać sobie sprawę, że sposób, w jaki zarządzamy ich czasem, stopniowo wpływa na nasze dzieci. Teraz wszystko się zmieniło z powodu blokady i izolacji społecznej. W ostatnich tygodniach coraz częściej musieliśmy się wycofywać z różnych aktywności i zajęć dodatkowych. Dzieci mogą teraz nauczyć się samodzielnie zarządzać swoim wolnym czasem. Nagle nie są już dłużej rozrywane i zalewane przymusową aktywnością. W ten sposób dzieci będą mogły wypełnić pustkę, nieodłączną od nudy, kreatywnymi pomysłami.

Planowanie dnia może złagodzić stres

Zaleca się uporządkowanie dnia i ustalenie stałych rutynowych czynności: wstawanie, spożywanie śniadania, odrabianie lekcji, wspólne gotowanie, pieczenie, odpoczynek, samotną zabawę, wspólną zabawę. Takie planowanie dnia złagodzi stres i sprawi, że dzień nie będzie się ciągnął. Dzieci, tak samo, jak dorośli potrzebują w pewnym stopniu rutyny.

0 / 5. Ocen: 0

Bukmacherzy online

Kupony AKO czy single? Co najlepiej obstawiać u bukmachera?

Każdy typujący ma świadomość, że z usług bukmachera może korzystać na dwa różne sposoby. Tym pierwszym, a zarazem najbardziej podstawowym, jest zawieranie u niego...

Zakłady sportowe – którą dyscyplinę wybrać na początek?

Granie zbyt wielu sportów jednocześnie nie jest dobrą ideą. Dlaczego? Na ile zatem dyscyplin warto się zdecydować w finalnym rozrachunku? Dlaczego najpopularniejsze sporty to...

Jakie czynniki wpływają na ogrywanie bukmachera

Granie na grach losowych nigdy nie przewidzimy ile wygramy, a ile przegramy. Ta niepewność podnosi znacznie emocje i powoduje przyciągnięcie jeszcze większej ilości graczy....

Dlaczego Betfan to dobry bukmacher Internetowy?

Firma BetFan to nowy gracz na polskim rynku bukmacherskim. Bukmacher wystartował oficjalnie 25 kwietnia 2019 roku. Z kolei licencja na organizowanie zakładów bukmacherskich przez sieć internet...